Saturday, September 29, 2012

چگونه از صفحه‌نمایش عکس بگیریم؟


در اینجا به شما می‌گوییم که چطور می‌توان در گوشی Galaxy S III از صفحه‌نمایش عکس گرفت. به این نوع عکس‌ها اغلب اسکرین‌شات (Screen Shot) می‌گویند (گاهی واژه Print Screen هم برای این منظور استفاده می‌شود. در رایانه‌های شخصی و در محیط ویندوز، شما می‌توانید با فشردن کلید Print Screen صفحه‌کلید، تصویری از صفحه فعلی را در حافظه رایانه کپی کنید).
خب، بپردازیم به روند کار در گالکسی اس ۳:
ابتدا باید وارد صفحه‌ای شوید که می‌خواهید عکس آن را ذخیره کنید. صفحه‌های خانگی (Home Screen) و صفحه‌های دارای اطلاعات سیستمی، از موارد معمول برای این کار هستند. اکنون باید کلید Home (دکمه میانی دستگاه) و کلید قفل/روشن‌خاموش (لبه سمت راست گوشی) را به طور همزمان بفشارید و تا حدود ۲ ثانیه نگه‌دارید. پس از گذشت دو ثانیه، صفحه چشمکی خواهد زد و دو پیام به نمایش درخواهد آمد:
۱. بر روی نوار وضعیت (Status Bar) چنین پیامی ظاهر خواهد شد: «Saving screenshot»، به این معنی که ذخیره‌سازی اسکرین‌شات در حال انجام است.
۲. پیام دیگر بر روی بخش پایینی صفحه نمایان می‌شود: «Copied to clipboard». این جمله به شما می‌گوید که تصویر به تخته‌برش یا کلیپ‌برد (که حافظه‌ای برای ذخیره‌سازی موقت متن یا تصویر است) کپی شده است.
بعد از به‌نمایش درآمدن این پیام‌ها می‌توانید اسکرین‌شات‌ها را در بخش Gallery گوشی‌تان، در پوشه‌ای با نام Screenshots پیدا کنید.
روند کار در گوشی گالکسی اس ۲ با آندروید Gingerbread، تقریباً مشابه مراحل بالا است، ولی اگر این گوشی به آندروید Ice Cream Sandwich به‌روزرسانی شده باشد، شیوه کار بسیار متفاوت خواهد بود.

No comments:

Post a Comment